Duben 2017

5 tipů k ústní maturitě

30. dubna 2017 v 13:09 | Thee
Výsledek obrázku pro exams tumblr
1, Učit se
Já vím, já vím klišé, ale pokud se budete učit a budete připravení nemá vás, co zaskočit. Já jsem se sice moc neučila, ale soustředila jsem se na můj problémový předmět a to na účetnictví. Nikdy nespoléhejte na to, že budete mít štěstí a vytáhnete si to, co umíte, protože pokud nejste zrovna klikař, tak takhle to nefunguje. Bohužel, co si budem.
2, Před zkouškou se soustřeďte na něco pozitivního
Rozhodně vám neradím žádný stresy, jako "stejně půjdu v září", "to nemůžu dát" a podobně. Takže se snažte myslet pozitivně, protože co vyšlete nahoru, to se vám vrátí. A věřte tomu, že já sama jsem se o tom přesvědčila tolikrát. Pokud vás čeká nějaká akce, dovolená a podobně, zkuste nad tím přemýšlet jakože: "párada, udělám to a pak si můžu v klidu užít dovolenou."
3, Něco sladkého
Pokud jste ten šťastný typ, kterému pomáhá čokoláda vemte si jí sebou a mezi zkouškama jí zobejte. Já sama jsem sebou měla toffifee, ale upřímně jsem na ní šáhla až po zkouškách :D, protože nebyl čas. A tak dále.
4, Zkuste si z toho dělat srandu
Hodně pomáhalo odlehčit situaci. Já jsem si tam dělala srandu a jak byli pozitivně naladění učitelé, tak jsem byla také. Samozřejmě nesmíte sypat vtip, za vtipem, ale sem tam odlehčit situaci. A tím se i odreagujete.
5, Dejte si nějakou motivaci
Pro mě to bylo oblečení, věděla jsem, že když to zvládnu, tak na mě čeá velký nákup oblečení. To byla má motivace. Každý má jinou. Někdo má papíry, někdo oblečení, někdo dovolenou, festival a tak dále. A vážně to pomáhá nějaká motivace.

Všem maturantům přeji moc štěstí u jak ústních, tak písemných maturit.