Srpen 2017

Recenze|| Jednou ano, dvakrát ne

13. srpna 2017 v 21:57 | Thee
Jméno knížky: Jednou ano, dvakrát ne
Autor: Cylin Busbyová
Úryvek na konci knihy: West je úspěšný stredoškolák a má vše, co si jen může přát. Avšak jednoho dne se probudí po nehodě v nemocnici - ochrnutý a bez možnosti mluvit. Jediný způsob jak se může dorozumívat je mrkání - jednou znamená ano, dvakrát znamená ne. West je naprosto zoufalý a neustále ho pronásledují děsivé noční můry. Jediné, co ho udržuje při smyslech, jsou návštěvy Olivie, pacientky z vedlejšího pokoje. Ta mu pomágý s uzdravováním, informuje ho o všem důležitém a je jeho největší oporou. Ovšem co se stane, jestli se West vyléčí? Uvidí se ještě někdy? A můžou se oba ještě někdy vrátit do normálního života?

Můj názor: Knížka se čte krásně, a to asi hodně, protože kapitoly jsou krátké. Děj je fajn, jen jsem celou dobu napjatě seděla a čekala na tu zápletku, na ten bum. Nakonec záplatka byla až skoro dechberoucí, naprosto nečekaná. Aspoň já jsem to naprosto nečekala. Za mě tahle knížka za to rozhodně stojí. Je to tak trochu odreágovačka spojená s napětím a láskou.
Postavy: Na jednu stranu se blbě hodnotí postava, která v knížce vystupuje jako nemluvící a nemohoucí. Ale West podle mě byl tou postavou, která si myslí, že může všechno, až se mu to nakonec vymstí. Ale je taková sympatická a správná postava. Olivia dle mého byla trochu sobecká a taky trochu blázen, ale nakonec ani ona nebyla špatná postava. Vedlejší postavy se mi zdály takové nevýrazné. Až na Allie, která byla přítelkyní West, na tu jsem měla pifku.