Srpen 2018

To all boys I've loved before

30. srpna 2018 v 23:45 | Thee |  Knihy

Po dlouhé době, ale přece jen se zase ozývám. Před pár dny jsem dočetla knížku "To all boys I've loved before", ale měla jsem pocit, že tahle knížka by si zasloužila trochu "shoutout". Tak jsem se rozhodla napsat na ní recenzi.

Knížka je psaná autorkou Jenny Hanovou, a z mého pohledu je psaná pro dospívající slečny. Je prokládána dopisy a četla se moc dobře. Kapitoly jsou kratší, takže se četla rychle. Tato knížka má i tři pokračování na které momentálně čekám, až je budu moc číst.
Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje Lara Jean, a je tak trochu "posedlá" psaním dopisů pro kluky které milovali, ale bez účelu je někdy poslat a tak si je schovává v krabici od klobouků a je to pro ní jakýmsi rozloučením. Z mého pohledu je Lara Jean zvláštní způsobem praštěná a proto je to paradoxně jedna z mých nejoblíbenějších postav v knížce.
Záplatka knížky je v podstatě v tom, že jednoho dne se dopisy ztratí a dostanou se do rukou těm komu jsou adresovány a na tom začíná ten příběh. Lara Jean byla zamilovaná do přítele své sestry a tak se snaží, aby se to jakýmsi způsobem umlčelo a tak mezi ní a další postavou Peterem vznikne jakási úmluva o tom, že spolu budou "na oko" chodit. Protože on tím řeší jeho rozchod s dlouholetou přítelkyní Genieve. Knížka je provázána jejich falešným vztahem, zábavnými zápletkami a dalšími věci.
Já sama za sebe jsem si tu knížku zamilovala a nemyslím si, že jsem jí četla naposledy. V některých částech jsem se v Laře našla i já.

K postavám.
Lara Jean - jak už jsem napsala tak jak je zvláštním způsobem správně praštěná. Částmi mě trochu rozčilovala, tím že nedokázala říct, co vlastně cítí, ale to je jenom malá výtka.
Kitty - mladší sestra Lary, moje asi nejvíc oblíbená postava. Tím, že je tam vykreslená jako ještě malá, tak se mi moc líbili scény s ní a Peterem. Tahle postava je hodně svá a na to kolik jí v knížce je, tak je podle mě i hodně vyspělá.
Margot - postava kterou jsem prostě nesnesla. Je to starší sestra Lary a je tam vykreslená jako dokonalá starší sestra, co umí všechno na světě a nikdo to neumí líp. Mě Margot nesedla, mžná v dalších dílech, ale v tomhle rozhodně ne.
Chris - nejlepší kamarádky Lary, pohodářka. Nijak mě nezaujala, ale ani nezklamala. Je to příjemný charakter v knížce.
Peter - na mě asi moc zahleděný do sebe, ale časem jsem si ho oblíbila. Jak už jsem psala, tak scénky s ním a Kitty za mě nejvtipnější v knížce.
Josh - přítel Margot, na jednu stranu podstatný charakter, ale mě by asi úplně v knížce nechyběl.
Geneive - typická "pipka", no asi jsme takovou někdy každý poznal. Pro mě nepodstatná postava.

Já tuhle knížku doporučuji všema deseti, protože je to příjemné čtení.